Kurzy a semináře.

Astrologie

Už ve starověku platilo, že astrologie je královnou věd. Zahrnuje v sobě totiž poznatky astronomie, matematiky, medicíny a dalších přírodních věd, stejně jako filosofii a psychologii, to vše s možností pohledu do minulosti i do budoucna. Je nejsložitější, ale také nejpřesnější ze všech esoterických nauk. Její obtížnost je v dnešní době zčásti usnadněna použitím astrologických počítačových programů. Tím se z nauky přístupné dříve jen několika výjimečným jedincům stává obor dostupný pro každého. Vychází obrovské množství astrologické literatury, čtením knih však zpravidla nezjistíte vše. Ke skutečnému pochopení je zapotřebí ucelený výklad, zasvěcené vedení a praktické příklady.
V naší škole dělíme základní astrologické vzdělání do dvou stupňů.

I. stupeň představuje zvládnutí základů astrologie a všeho, co je potřeba k práci s osobním horoskopem. Skládá se ze tří částí, které na sebe navazují.

 1. Principy astrologie - proč funguje, filosofická podstata, mystické souvislosti.
  Astronomické základy - oběh, rotace, precese, ekliptika, lunární uzly, ascendent, medium coeli.
  Živly, kvality, polarity.
  Symbolika značek.
   
 2. Astrologická pole: význam planet, znamení a domů, systém vládců, síla a slabost planet.
  Aspekty (včetně kvintilových), orbis, dekany.
  Tvary horoskopu, konfigurace.
  Černá Luna, Bod štěstí, retrogradita, aplikace a separace, obsazení hemisfér.
   
 3. Výpočet postavení planet, domů a aspektů.
  Základní práce s astrologickým programem.
  Postup správného výkladu osobního horoskopu.
  Vzorový výklad konkrétního horoskopu.

Tyto části lze absolvovat i jednotlivě, nelze však požadovat výklad zahrnutý v jiných lekcích. Osvědčení dostanou pouze absolventi celého I. stupně.
Kurz se koná zpravidla ve třech víkendech (vždy ob týden), může však být uspořádán jako večerní (9 pětihodinových lekcí) nebo jako souvislý týden (o prázdninách).
I. stupeň stojí kompletně 2.700 Kč, jednotlivé části 1.000 Kč. Při placení až na místě se cena zvyšuje o 200 Kč.


.

Kundalini - Hadí síla

Seminář věnovaný této zázračné energii, která provází osvícení. Co je jeho obsahem?

Pozor! Cílem senimáře jsou zasvěcené informace a praktické vyzkoušení doporučených metod. Nikoli to, že by všem účastníkům byla v plném rozsahu aktivizována hadí síla! (A nevěřte nikomu, kdo by vám něco podobného nabízel.)
Seminář trvá podle zájmu účastníků 1 den (800 Kč) nebo 2 dny (1.200 Kč). Ve dvoudenním semináři je více prostoru pro cvičení, meditace a konzultace vlastních zážitků účastníků.


.

Numerologie - mystika čísel

Proti většině nauk má tu výhodu, že k ní nepotřebujete nic, co už nemáte. Stačí vám tužka a jakýkoli kousek papíru, třeba rub obálky nebo pivní tácek. Počítání je jednoduché a umíte je už od základní školy. Jméno, datum narození - a během deseti minut máte o vašem partnerovi (šéfovi, dítěti, psovi) jasno!
Dnes už vyšla spousta knih a všude najdete prakticky totéž. Třeba, že 6 je číslo harmonie. To je sice pravda, ale už jste se někde dočetli, PROČ tomu tak je?
Náš kurz staví právě na těchto hlubokých vědomostech o povaze čísel, tak jako ve starověké mystické škole pythagorejců. Ale krom toho se samozřejmě naučíte vše, co patří k běžné numerologické výuce.

 1. Význam a charakter všech základních čísel. Složená čísla. Užívané metody a číselné operace. Magická čísla. Filosofické, astrologické a další souvislosti.
 2. Práce s datem narození. Psychické a životní číslo. Význam čísel dne, měsíce a roku. Mřížka, doplňková mřížka, součty. Výpočet osobního roku a dlouhodobého cyklu, charakteristika těchto období. Výběr vhodného jména. Partnerská numerologie.
 3. Práce se jménem. Co říká jméno, co příjmení. Abecedy, význam souhlásek a samohlásek. Partnerství, změna jména. Přijaté jméno, přezdívka, pseudonym, oslovení, iniciály. Jmenné mřížky. Výběr vhodného jména pro dítě, zvíře apod. Název firmy, akce, sdružení atd.
 4. Práce s magickým čtvercem. Taoistická numerologie. Vliv čísel na zdraví. Karma. 

Všechny části jsou jednodenní, nebo také večerní, každá část rozdělená na dva večery po 4,5 hodinách. Jsou samostatné, je však dobré absolvovat nejprve 1. část (i vzhledem k ceně). Absolventi části 1 - 3 dostanou osvědčení (pouze při účasti na všech třech, ne jednotlivě). 4. část má samostatné osvědčení.

Cena jednotlivých částí je 600 Kč. Pro ty, kdo neabsolvují 1. část, se zvyšuje na 800 Kč. Při úhradě dopředu je celková cena 1.800 Kč (2.400 Kč). Za placení až na místě je příplatek 200 Kč za víkend, 100 Kč za den.

Návrat na Kalendář akcí


.

Výklad snů

K tomu, abychom porozuměli svým snům, nepotřebujeme vůbec nic - a přesto jde o jedno z nejsložitějších umění. Ve snu k nám totiž promlouvá naše vnitřní bytost. Upozorňuje, kde děláme chyby, vede nás a varuje. Jenže k nám mluví řečí symbolů. Je třeba se ji naučit, abychom mohli sdělení rozluštit. Problém je, že slovník symbolů máme každý trochu jiný. Zahoďte snáře! Je možné se naučit sny opravdu dešifrovat, a tak porozumět lépe sami sobě.
Co se všechno v kurzu učíme?

Kurz se skládá ze dvou víkendů, je však možné absolvovat pouze 1. část. Absolventi obou částí dostanou osvědčení.
Cena jednoho víkendu je 1.200 Kč, při úhradě obou částí naráz 2.100 Kč. Za placení až na místě je příplatek 200 Kč.

 


Návrat na úvodní stránku         Návrat na Kalendář akcí